XY2500F-BVR-5.08-4P
Manufacturer:
Ningbo Xinlaiya Elec.
Mfr.Part #:
XY2500F-BVR-5.08-4P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 4 5.08 mm 15 A 300 V 28 AWG to 12 AWG
ParameterValue
TerminationSolder
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBag
Voltage Rating300 V
RoHSCompliant
Pitch5.08 mm
Current Rating15 A
ColorGreen
Number of Positions4
Connection MethodPlug
Wire Gauge Range28 AWG to 12 AWG